Єдина країна
Быть свободным – это ничто, стать свободным – это все! Карл Людвиг Бёрне

Мимолетная Цитатка :0)

Чем выше разрез на платье женщины, тем легче ей бежать от мужчины, но тем больше ему хочется бежать за ней. Чем глубже вырез на платье женщины, тем легче она дышит, но тем тяжелее дышит мужчина.

4 липня — свято головної ріки українців — Дніпра
04.07.2015 г.

річка Дніпро

Назва річки «Дніпро» вперше трапляється в літературних пам’ятках першої половини IV століття нашої ери і походить від давньосхідноіранського «велика ріка».

Народившись з невеликого джерельця на Валдайській височині, увібравши в себе води Прип’яті і Десни, приходить з Білорусі на територію України вже великою річкою Дніпро, яка має довжину 2201 км (981 км тече Україною) та впадає в Дніпро-Бузький лиман Чорного моря. Понад 20 тис. річок несуть свої води у Дніпро, формуючи його стік.

Давні греки називали річку Дніпро — Борисфеном, що означає "той, що тече з півночі", а людей, що жили на його берегах – борисфенітами. Місцеві жителі назвали річку Данапром. З історичних джерел відомо, що в назві Дніпро можна прочитати поєднання двох начал "Дана + Перун", які є основою життя. Дана у праслов’ян символізує жіночий початок Всесвіту: "да" — вода, "на" — мати, тобто "Мати-Вода". Перун — божество давніх слов’ян, уособлення небесного вогню, чоловічого начала Всесвіту.

Предки українців, давні східні слов’яни, називали її Славутичем ("син слави") — ця назва досі зрідка використовується як синонім, особливо як поетична назва. Турки називали Дніпро — Узу або Узи. По Дніпру проходив "шлях з варяг до греків", який зв’язував Балтійське та Чорне море і вів до Візантії. У народних піснях, історичних думах, український народ називав річку "Дніпром-Славутою", "Дніпром-братом", пов’язуючи з ним свій добробут та благополуччя.

Ідея святкування Дня Дніпра виникла у жовтні 2002 року, під час проведення Міжнародного Дніпровського форуму громадських екологічних організацій України, Білорусі і Росії.

Згідно перекладу Велесової Книги, зробленим Сергієм Піддубним, наші пращури його називали Ніпер: "Другий рядок. Перед знаком оклику стоїть слово Аполл, а не Аполлон. Виходить, що на наших землях його називали по-іншому. Але ця деталь на поточний момент нас не цікавить. Зате бачимо, що маємо справу з якимсь зверненням до бога Аполлона: «О, Сонце, що не тухне, Аполл!» або «О, боже безсмертний Аполл!» Наступне слово Ніпрос — це Дніпро (у Влесовій Книзі — Ніпер)".

Нині водою Дніпра користується 70% населення України. Загальна природна довжина річки складає 2285 км (після створення каскаду з шести водосховищ вона скоротилася до 2201 км), площа басейну — 504 тис. кв.км, висота витоку — 252 м, а середній нахил русла дорівнює 11 см на 1 км.

Тече Дніпро по Україні... Вiршi Анатолiя Iванова.

Поміж Чернігівських лісів…
Ось Оболонь уже в долині,
І Київ у святій красі.

Позаду Канів і Черкаси,
Ген – ген синіють в далині.
Дніпропетровськ з’явився красень,
В воді блищать його вогні.

Лоцкам’янка, Кодак старинний,
Дніпропетровське джерело –
Мій край пісенний, солов’їний,
Душі надійнеє крило.

Нема ріднішого у світі
Для мене краю на землі,
Де цвіркунів в високім житі
Ловили, як були малі.

Ходили за село далеко…
Там край землі здавався нам.
Село моє – святая Мекка,
Душі і серця Божий Храм.

Ось Запоріжжя, Січ козацька,
Схиляю голову свою,
Це все свідомо, не зненацька,
У думах довго я стою.

Горжусь країною, землею,
Що довелось мені тут жить.
Не українець ти душею,
Якщо не можеш це любить.

Oксана Кoзак
svitua.org

 

Поделитесь с друзьями хорошим настроением, вот Вам кнопочки:

« Попередня   Наступна цікавинка »