Єдина країна
Быть свободным – это ничто, стать свободным – это все! Карл Людвиг Бёрне

Кажуть розумні люди...

– Кохана, я хочу трохи пожити для себе.
– Ну, поживи, поки я нафарбуюся...

Блондинки — розумні істоти
25.03.2016 г.

блондинка и логикаАмериканські психологи Університету штату Огайо спростували міф про "нерозумних" блондинок. Вчені скористалися даними, зібраними під час Національного лонгитюдного дослідження молоді (віком 14-21 рік), який пройшов у 1979 році, учасники якого тестувалися на IQ і відповіли на питання про свій колір волосся.

Вчені прибрали з масиву даних інформацію про громадян латиноамериканського і африканського походження (для більш об'єктивного порівняння, адже їх колір волосся — темний). З'ясувалося, що середній IQ блондинок становить 103,2. У шатенок цей показник склав 102,7, у рудих — 101,2, у брюнеток — 100,5. Крім того, у блондинок дещо вищі шанси опинитися в групі з найвищим IQ.

Вчені відзначають: інтелектуальна перевага блондинок над іншими жінками — факт не доведений, різниця в IQ між ними знаходиться в межах статистичної похибки, проте вони абсолютно точно не дурніші за інших. Іншими словами, стереотип про "тупу блондинку" не відповідає дійсності, хоча при прийомі на роботу, прийнятті рішень про кар'єрне підвищення, у побутових справах блондинок часто дискримінують.

 
« Попередня   Наступна цікавинка »