Єдина країна
Быть свободным – это ничто, стать свободным – это все! Карл Людвиг Бёрне

Кажуть розумні люди...

Життя можна почати з чистого листа, тільки почерк змінити важко.

Першоквітневі розіграші
08.11.2022 г.

1 квітня - єдиний день, коли журналістам дозволяється трохи відпочити і розіграти читачів та слухачів. Західні та вітчизняні ЗМІ неодноразово "надували" довірливих читачів. Ось 10 найсмішніших розіграшів, які проводяться газетами, журналами та телевізійними каналами.

Безпрецедентний урожай макаронів у Швейцарії

Найвідомішим розіграшем ХХ століття був звіт телевізійної компанії ВВС про безпрецедентний врожай макаронних виробів у Швейцарії, показаний у 1957 році. У звіті британських журналістів зазначається, що швейцарці не можуть вирішити, що робити з гігантським урожаєм макаронних виробів. "Зима була м’якою, і фермерам вдалося знищити макаронного довгоносика", - пояснив репортер ВВС для безпрецедентного врожаю. Звіт викликав бурю емоцій у Великобританії. Громадяни обдзвонювали телевізійні компанії з проханнями розповісти, як вирощувати макарони. На всі запити ВВС дипломатично відповідали: "Покладіть макаронину в банку з томатним соусом і сподівайтеся на краще". У 1970 році, продовжуючи традицію, закладену ВВС, коментатор NBC розповів присутнім про врожай рекордів маринованих огірків у Західній Вірджинії.

Годинник Біг-Бен стане електронним

У 1980 році BBC повідомила, що легендарний лондонський механічний годинник Big Ben буде замінений на електронний. "Щоб йти в ногу з часом, застарілі механічні годинники стануть електронними", - заявили в BBC. Повідомлення сколихнуло британську громадськість. Обурені громадяни закликали до протесту. Деякі, правда, задавалися питанням, чи можна буде купити деталі старого Біг-Бена.

Тату в обмін на довічну знижку

У 1994 році американська радіостанція National Public Radio оголосила, що кожен, у кого на вусі є татуювання у вигляді логотипу Pepsi, отримає довічну знижку в розмірі 10% на всю продукцію компанії. Протягом усього квітня по радіо дзвонили підлітки, які "виконали умови" і захотіли взяти приз.

Американський штат Алабама збирається змінити значення числа пі

У 1998 році новий журнал New Mexicans for Science and Reason опублікував статтю, в якій говорилося, що влада американського штату Алабама збирається змінити значення числа "пі" з 3,14159 на 3,0. У статті зазначалося, що влада вважає нинішнє значення "нехристиянським" і хоче округлити його до "біблійного значення". З журналу стаття потрапила в Інтернет, а потім поширилася всім світом. Влада Алабами усвідомила "серйозність" жарту тільки тоді, коли звідусіль надходили листи і протестні заклики.

Допоможіть бідним - купіть їм кулемет

У 1999 році Phoenix New Times повідомила про створення нового фонду допомоги на будівництво житла або покупку одягу і продуктів харчування для бездомних. Але фонд не збирав гроші на допомогу бездомним. Громадянам пропонувалося пожертвувати на озброєння бездомних людей. Стаття з газети була передрукована Associated Press, після чого поширилася всією територією США. Кажуть, що хтось навіть переводив гроші на фіктивний рахунок.

Тіло Леніна виставлять у паризькому Діснейленді

У 1995 році газета Irish Times опублікувала статтю, в якій стверджувалося, що керівники Діснейленду ведуть переговори з російським урядом про покупку тіла Володимира Леніна. За даними газети, мавзолей разом з тілом Леніна планується перевезти в новий Євросайднейленд.

1 квітня винайшов візантійський імператор Костянтин

У 1983 році Associated Press повідомила, що таємницю походження Дня сміху розкрив професор історії Бостонського університету Джозеф Боскін. Одного разу придворний блазень імператора Костянтина Кугель похвалився господареві, що може правити імперією не гірше, ніж міг. Костянтину ідея сподобалася, і дозволив блазню правити імперією один день в році - 1 квітня, стверджував Боскін. Повідомлення передрукували всі американські видання. Однак пізніше з'ясувалося, що агентство стало жертвою витівки маститого професора історії. В інтерв'ю він не сказав ні слова правди.

Дієго Марадонна зіграє за московський "Спартак"

У 1988 році газета "Известия" опублікувала статтю про те, що Дієго Марадонна веде переговори з керівництвом московського «Спартака». Повідомлялося, що «Спартак» готовий заплатити Марадонні 6 мільйонів доларів за згоду грати за команду. Пізніше «Известия» зізналися, що стаття була першоквітневим жартом. Однак до цього новину про переїзд Марадонни в СРСР досить серйозно повідомляла Associated Press. Це був перший першоквітневий жарт в радянській газеті.

Ейфелеву вежу демонтують

У 1986 році паризька газета Le Parislen шокувала своїх читачів повідомленням про те, що уряд вирішив демонтувати Ейфелеву вежу. Після демонтажу вежу потрібно було перевезти в споруджуваний французький Діснейленд і зібрати там заново. На місці, де стояла Ейфелева вежа, нібито планувалося побудувати стадіон до майбутньої Олімпіади 1992 року.

 
Наступна цікавинка »