Єдина країна
Быть свободным – это ничто, стать свободным – это все! Карл Людвиг Бёрне

Кажуть розумні люди...

Гарантія миру: закопати сокиру війни разом з ворогом. (Станіслав Єжі Лєц)

8 березня
06.03.2023 г.

В яких країнах світу святкують 8 березняУ 1857 році в Нью-Йорку жінки дійсно протестували, але були це не текстильниці, а повії. Жінки найдавнішої професії вимагали виплатити зарплату матросам, які скористалися їх послугами, але не мали грошей заплатити.

 
ChatGPT – перші розмови
26.02.2023 г.

Штучний інтелект (ШІ) донедавна був засекреченою розробкою і лише обмежена кількість людей мала з ним справу, але технології не стоять на місці, і зараз стало можливим навіть поспілкуватися з субєктом ШІ, якого розробники представили у вигляді чату. Ось моя перша розмова з ChatGPT.

ChatGPT

Вітаю. Покажи перші 10 найпопулярніших запитів до ChatGPT?

Звичайно, ось перші 10 найпопулярніших запитів до мене:

 1. Що таке штучний інтелект?
 2. Як працює нейронна мережа?
 3. Які є види штучного інтелекту?
 4. Які є переваги та недоліки штучного інтелекту?
 5. Що таке машинне навчання?
 6. Які є використання штучного інтелекту в реальному житті?
 7. Як збільшити швидкість навчання нейронної мережі?
 8. Як працює глибинне навчання?
 9. Які є найкращі курси зі штучного інтелекту?
 10. Які є найкращі інструменти для створення нейронних мереж?
 
На що вплинув розмір конячої дупи
14.03.2022 г.

римська колісницяАмериканські космічні кораблі мають діаметр 14,55 футів. Дизайнери хотіли б зробити їх ширшими, але не можуть. Чому? Справа в тому, що кораблі транспортуються до місця складання на залізниці. Відстань між рельсами стандарт: 4 фути 8,5 дюймів. Тому дизайнери можуть зробити кораблі шириною лише 14,55 футів, інакше було б неможливо перевезти.

Виникає питання: чому стандартна відстань між рейками становить рівно 4 футів 8,5 дюймів? Звідки ця цифра?

 
Матеріальну базу соціалізму будували... американці
14.02.2022 г.

Горьківський автозаводСаме так, капіталісти зі США плюс дешева праця зеків - матеріальна база СРСР.

Для тих, хто ще не знав...

 • Знаменитий Сталінградський тракторний завод був повністю збудований у США, демонтований і на 100 судах перевезений і зібраний в СРСР.
 • "Дніпрогес" побудувала американська фірма Cooper Engineering Company (та німецька компанія Siemens). На цьому заводі створили перші танки.
 • Горьківський автозавод (ГАЗ) був побудований американською компанією Austin.
 • АЗЛК збудовано за проектом Форда. Знаменита Магнітка - точна копія металургійного комбінату в Гері, штат Індіана.
 • Фірма Albert Kahn Inc. спроектувала та побудувала 500 радянських підприємств!
 
Українські прізвища
29.09.2021 г.

Українські прізвищаВ Україні історично й офіційно усталеним є тричленне найменування особи: прізвище, ім’я та ім’я по батькові. Кожна складова цієї назви – це не просто набір звуків, а ціла легенда про ваш рід, про ваших пращурів. Хочете переконатися? Спробуємо це довести на прикладі прізвищ.

 
Жадібність завжди карається
22.09.2021 г.

присягнути на БібліїОдин купець їхав у Франкфурт на ярмарок і дорогою, на вулиці одного з селищ, загубив гаманець, в якому було 800 гульденів. Значна сума як на ті часи. Кінь тоді коштував 40 гульденів (Біблія Гутенберга коштувала 100 гульденів в пергаменті і 46 гульденів на папері). Тому втрата грошей, за які можна було придбати 20 коней, це, самі розумієте, прикра втрата.

Йшов тою дорогою місцевий тесля і знайшов важкенький гаманець. Приніс його додому. Нікому про нього не сказав, а заховав в очікуванні появи господаря втраченого гаманця — доведеться ж віддавати. А якщо не зголоситься — то інша справа. Та за будь-яких обставин треба почекати...

 
Тест з чоловічками
18.06.2021 г.

Тест з чоловічками

Оберіть чоловічка, який вам найбільш імпонує. Результат читайте далі...

 
Телескоп на России запрещен
18.06.2021 г.

У меня была такая история. Году примерно в 2008 или 2009 я по роду тогдашней своей работы довольно часто и более или менее надолго (2-3 недели) ездил в командировки в Белгород. Привозили на машине из Москвы разное совершенно дурацкое оборудование и развешивали его на неком никому не нужном объекте. А в то время я сильно увлекался астрономией. И привозил с собой всякие железяки для астрофото. Днем мы пахали, потом возвращались в гостиницу и ужинали. А еще потом мои коллеги разбредались по номерам гостиницы, а я грузил в машину свои астрожелезяки и ехал в поле фотографировать небо. Небо в районе Белгорода темное, засветки мало. Километров за 20-30 отьедешь - и красота: хочешь - фоткай небо, а хошь - просто гляди в телескоп (у меня 5-дюймовый Ньютон). Если было небо, я выезжал и наслаждался.

И вот один раз стою я в чистом поле и фоткаю Туманность Андромеды...

телескоп

 
Ефіопська раса
08.06.2021 г.

ефіопкаЕфіопська раса (східно-африканська раса) — мала раса з перехідними рисами обличчя, що має ознаки негроїдної раси і європеоїдні риси. Походження ефіопської раси в даний час залишається вкрай дискусійним...

 
Ледарі і нероби
14.09.2020 г.

Ледарі і нероби

До ледарів і нероб працьовитий український народ завжди ставився з осудом. Лінь дошкульно висміюють народні прислів'я та приказки...

 
<< [Перша] < [Попередня] 1 2 3 4 5 6 7 [Наступна] > [Остання] >>

Результати 1 - 20 з 122