Єдина країна
Быть свободным – это ничто, стать свободным – это все! Карл Людвиг Бёрне

Кажуть розумні люди...

Успіх не є ключом до щастя. Щастя – найважливіший ключ до успіху. Якщо Вам подобається те, чим Ви займаеєтеся – Ви обов'язково доб'єтесь успіху. (Альберт Швейцер)

Конституція Пилипа Орлика
03.10.2022 г.

Пилип Орлик5 квітня 1710 року Пилипом Орликом була прийнята перша українська Конституція, повна назва якої: "Пакти й Конституції законів та вольностей Війська Запорозького". Скаладалась вона з преамбули, 16 пунктів та присяги гетьмана. Здавалось би нічого такого, але є декілька цікавих моментів, на які б хотілось звернути увагу.

По-перше, Конституцією передбачалось створення Генеральної Ради, яка мала виконувати функцію парламенту і частина обов’язків, що раніше були відповідальністю гетьмана, тепер були перекладені на нього.

По-друге, в Конституції Орлика, чи не вперше з’являється розподіл всієї влади на гілки: законодавчу, виконавчу та судову. Окрім гетьмана та Генеральної ради, був створений Військовий Генеральний Суд.

І, по-третє, Конституція Пилипа Орлика була однією з перших у світі, де подібні документи почнуть з’являтись лише десятки років потому.

 

Поделитесь с друзьями хорошим настроением, вот Вам кнопочки:

Наступна цікавинка »