Єдина країна
Быть свободным – это ничто, стать свободным – это все! Карл Людвиг Бёрне

Кажуть розумні люди...

Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову. (Ліна Костенко)

Козаки
27.04.2022 г.

гра КозакиЯк правило пишу про психологію, але зараз патріотично-ностальгійне.

Була в часи юності популярна на компі стратегія - “Козаки” (хто 30+ пустили сльозинку). Розробники гри, що важливо, українці - GSC Game World. В цій стратегії можно було грати за країни які брали участь у європейських війнах. За всі країни Європи здобувши ресурси була механіка технологічно “перейти” із 17 до 18 сторіччя. Це давало нові наукові апдейти та унікальні юніти. Хто перший перейшов - той самий крутий стратег, і його всі боялися.

Була серед цих десятків країн і наша Ненька. Ніякого переходу у 18 ст. Україна не мала, апдейтів крутих у науковій академії не з'являлось, і щодо юнітів була скромна. Але розробників все рівно постійно критикували, що Україна не збалансована. По-перше, юніти були дуже сильні. Сердюки - найпотужніші серед воїнів на дистанції, а січові козаки носилися по мапі, як скажені. Тільки за якусь Францію “каре” побудував з піхоти, а тобі вже забігли в сраку і нарізають. Розробники казали: “Все збалансовано, в України ж не має технологій натомість”.

Але було по-друге. В грі одна з ключових механік - захоплення селян. Як це працювало: прибіг ти на ворожу, наприклад, Саксонську базу, а там селяни щось пораються, зерно збирають, ліс валять. Якщо поруч з селянами були воїни-охоронці, то вони починали вас атакувати всі гуртом, але якщо не було охорони - то селяни просто переходили на ваш бік. Типу, нафіг ці проблеми. Лише в єдиної України ця механіка не працювала. Тобто прибігали ви кониками на базу Українців, там у селян посівна, і їм пофігу є поруч воїни чи не має, вони беруть мішки або що там в руках і починають вас тими мішками бити. Захопити Українських селян було просто технічно неможливо. Доходило до смішного: на деяких змаганнях забороняли грати за Україну, бо можна було побудувати базу, наклепати купку селян і через 2 хвилини виграти, бо дали всім п.зди лопатами.

Гравці кричали: “Це не чесно!”
Розробники відповідали: “Це історично!”
Гравці кричали: “Ой, та прям!”

Через 20 років хочеться врешті сказати тим критикам - ну ж бо позакривали їб@льники.

Illia Poludonnyi

 
« Попередня   Наступна цікавинка »