Єдина країна
Быть свободным – это ничто, стать свободным – это все! Карл Людвиг Бёрне

Кажуть розумні люди...

Дивись на життя веселіше: наступив на граблі – насолоджуйся феєрверком!

Любомир Романків — винахідник способу зберігання цифрових даних
17.04.2021 г.

Любомир Романків - винахідник ідеї зберігання цифрових данихУ цей день, 17 квітня 1931 року, народився українець, без якого Стів Джобс не створив би свій перший комп'ютер.

У 1962 році Любомир Романків працював у всесвітньо відомій компанії IBM і першим у світі розробив магнітні головки, на які можна було записувати інформацію. Над цим же завданням ламали голову ще 9 інших компаній, втім, тільки виходець з України мав суттєву перевагу — він один розбирався в хімічній інженерії, електрохімії і металургії одночасно. Спочатку ці головки були завбільшки з квасоля. І команда Романківа працювала до тих пір, поки їх розмір не зменшився до товщини однієї волосинки. Цей винахід зробив переворот в комп'ютерній індустрії і допомогло здешевити зберігання цифрових даних.

Першим користувачем технології був Стів Возняк. Він придбав маленький жорсткий диск, який IBM випустила на ринок. В результаті вони зі Стівом Джобсом отримали можливість зробити свій перший ПК — Apple-1.

Любомир Романків — автор і співавтор понад 65 патентів. Народився на Львівщині в містечку Жовква (на той момент — ЗУНР).

У березні 2012 року Романків введений в Зал національної слави США, є одним з десяти винахідників (разом зі Стівом Джобсом), удостоєним такої честі. Любомир є активним діячем Пласту, зараз є Початковим Пластуном (головний пластуном у світі), всебічно сприяє розвитку Пласту в Україні. Член президії Всесвітнього конгресу вільних українців.

Романків більше 70 років живе за кордоном, має канадське громадянство, але Україну називає найважливішою для себе країною. Як зізнається дослідник, щоночі він читає українську пресу, і якщо новини в ній погані, довго не може заснути.

27 вересня 2013 Любомир Романків став почесним громадянином своєї рідної Жовкви.

Звертаючись до молодих співробітників завжди підкреслює: "Виходьте за рамки і будьте непохитні. Своїм ентузіазмом до праці дивуйте інших".

Це хороша історія про українців, на яких дійсно потрібно рівнятися, пропоную поширити і привітати пана Любомира від всієї країни!

 
« Попередня   Наступна цікавинка »