Єдина країна
Быть свободным – это ничто, стать свободным – это все! Карл Людвиг Бёрне

Кажуть розумні люди...

Життя можна почати з чистого листа, тільки почерк змінити важко.

Матеріальну базу соціалізму будували... американці
14.02.2022 г.

Горьківський автозаводСаме так, капіталісти зі США плюс дешева праця зеків - матеріальна база СРСР.

Для тих, хто ще не знав...

  • Знаменитий Сталінградський тракторний завод був повністю збудований у США, демонтований і на 100 судах перевезений і зібраний в СРСР.
  • "Дніпрогес" побудувала американська фірма Cooper Engineering Company (та німецька компанія Siemens). На цьому заводі створили перші танки.
  • Горьківський автозавод (ГАЗ) був побудований американською компанією Austin.
  • АЗЛК збудовано за проектом Форда. Знаменита Магнітка - точна копія металургійного комбінату в Гері, штат Індіана.
  • Фірма Albert Kahn Inc. спроектувала та побудувала 500 радянських підприємств!

Альберт Кан – індустріальний архітектор Детройта. Причина звернення саме до Кана полягала в тому, що спроектувавши всі заводи Форда, він впроваджував високопродуктивну технологію проектування промислових підприємств. В його компанії штатом близько 400 чоловік робочі креслення готували всього за тиждень,а корпуси промислових підприємств зводила за п'ять місяців. Кан зміг практично довести, що здатний зробити те саме і в СРСР: Проект СТЗ був виконаний у рекордно короткі терміни; будівельні конструкції для нього були виготовлені в США, привезені до СРСР та змонтовані протягом шести місяців!

Саме фірма Albert Kahn Inc. створила у СРСР школу передового індустріального зодчества.

Разом із заводами створювалися міста для робітників. Ернст Май – німецький архітектор брав участь у розробці архітектурних проектів близько 20 радянських міст!

За 10 років американці збудували в СРСР близько 1500 заводів та фабрик!

У СРСР приїхало близько 200 тисяч американських інженерів і техніків, які керували майже мільйонною армією ув'язнених ГУЛАГу — плюс деякі дореволюційні кадри, що залишилися в Росії.

Американські професори підготували на робітфаках триста тисяч кваліфікованих спеціалістів - тобто всі кадри для радянської промисловості на довгі роки вперед!

 
« Попередня   Наступна цікавинка »