Єдина країна
Быть свободным – это ничто, стать свободным – это все! Карл Людвиг Бёрне

Кажуть розумні люди...

– Кохана, я хочу трохи пожити для себе.
– Ну, поживи, поки я нафарбуюся...

Читайте также
На що вплинув розмір конячої дупи
14.03.2022 г.

римська колісницяАмериканські космічні кораблі мають діаметр 14,55 футів. Дизайнери хотіли б зробити їх ширшими, але не можуть. Чому? Справа в тому, що кораблі транспортуються до місця складання на залізниці. Відстань між рельсами стандарт: 4 фути 8,5 дюймів. Тому дизайнери можуть зробити кораблі шириною лише 14,55 футів, інакше було б неможливо перевезти.

Виникає питання: чому стандартна відстань між рейками становить рівно 4 футів 8,5 дюймів? Звідки ця цифра?

Виявляється, що залізниці побудовані за англійськими стандартами, а в Англії відстань між рейками становить 4 футів 8,5 дюймів і ось чому... Перші поїзди в Англії вироблялися на тому ж заводі, на яких були зроблені візки для шахт. І довжина осі найбільшого тролейбусу становила 4 фути з 8,5 дюйма.

Але чому? Оскільки ця довжина осі була стандартною для англійських диліжансів, щоб їхні колеса потрапляли у колії англійських доріг (таким чином, колеса менш зношуються). І відстань між коліями у всій Англії становить 4 фути 8,5 дюймів. Але чому? Перші дороги у Великобританії робили римляни під розмір своїх колесниць. Довжина осі стандартної римської колісниці становить 4 фути 8,5 дюйма. Однак незрозуміло: у будь-якій відомій системі заходів, ця довжина (4 фути 8,5 дюйма) не є рядом цілого числа. Чому ж римляни робили вісь своїх колесниць саме такої довжини? У такій колісниці запрягалося по двоє коней. І 4 футів 8,5 дюйма - це лише середній розмір двох конячих дуп.

Отже, навіть зараз, коли людина покоряє космос, її найвищі технічні досягнення безпосередньо залежать від розміру конячої дупи, як і 2000 років тому.

 

Поделитесь с друзьями хорошим настроением, вот Вам кнопочки:

« Попередня   Наступна цікавинка »