Єдина країна
Быть свободным – это ничто, стать свободным – это все! Карл Людвиг Бёрне

Кажуть розумні люди...

Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову. (Ліна Костенко)

Читайте також
На що вплинув розмір конячої дупи
14.03.2022 г.

римська колісницяАмериканські космічні кораблі мають діаметр 14,55 футів. Дизайнери хотіли б зробити їх ширшими, але не можуть. Чому? Справа в тому, що кораблі транспортуються до місця складання на залізниці. Відстань між рельсами стандарт: 4 фути 8,5 дюймів. Тому дизайнери можуть зробити кораблі шириною лише 14,55 футів, інакше було б неможливо перевезти.

Виникає питання: чому стандартна відстань між рейками становить рівно 4 футів 8,5 дюймів? Звідки ця цифра?

Виявляється, що залізниці побудовані за англійськими стандартами, а в Англії відстань між рейками становить 4 футів 8,5 дюймів і ось чому... Перші поїзди в Англії вироблялися на тому ж заводі, на яких були зроблені візки для шахт. І довжина осі найбільшого тролейбусу становила 4 фути з 8,5 дюйма.

Але чому? Оскільки ця довжина осі була стандартною для англійських диліжансів, щоб їхні колеса потрапляли у колії англійських доріг (таким чином, колеса менш зношуються). І відстань між коліями у всій Англії становить 4 фути 8,5 дюймів. Але чому? Перші дороги у Великобританії робили римляни під розмір своїх колесниць. Довжина осі стандартної римської колісниці становить 4 фути 8,5 дюйма. Однак незрозуміло: у будь-якій відомій системі заходів, ця довжина (4 фути 8,5 дюйма) не є рядом цілого числа. Чому ж римляни робили вісь своїх колесниць саме такої довжини? У такій колісниці запрягалося по двоє коней. І 4 футів 8,5 дюйма - це лише середній розмір двох конячих дуп.

Отже, навіть зараз, коли людина покоряє космос, її найвищі технічні досягнення безпосередньо залежать від розміру конячої дупи, як і 2000 років тому.

 
« Попередня   Наступна цікавинка »