Єдина країна
Быть свободным – это ничто, стать свободным – это все! Карл Людвиг Бёрне

Кажуть розумні люди...

Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову. (Ліна Костенко)

Целібат
05.04.2018 г.

Celebrate, а не celibate для ченцяМолодий чернець прийняв постриг, і першим його завданням у монастирі було допомагати іншим монахам переписувати від руки церковні книги. Тиждень він попрацював і звернув увагу, що всі інші ченці переписують свої матеріали з попередньої копії, а не з оригіналу. Чернець висловив своє здивування з цього факту настоятелю монастиря:
— Падре, адже якщо хтось припустився помилки в першій копії, вона ж буде повторюватися вічно, і її ніяк не виправити, бо нема з чим порівняти!
— Cину мій, взагалі-то ми так робимо століттями... Але у твоїх міркуваннях щось є!" — і з цими словами він спустився у підземелля, де у величезних скринях зберігалися "першоджерела", які століттями не відкривалися. І пропав.
Коли пройшла майже доба, як зник настоятель, стурбований молодий чернець спустився в підвал на пошуки святого отця і відразу його знайшов — той сидів перед величезним розкритим томом з телячої шкіри, бився головою об стіну і щось незрозуміле лементував. На брудому і засаднілому обличчі текла кров, волосся сплуталося, і погляд був божевільним.
— Що з вами, отче? — скрикнув вражений юнак, — Що трапилося?!
— Celebrate, — простогнав падре, — слово було: "c-e-l-e-b-r-a-t-e" не "celibate"!

 
« Попередня   Наступна цікавинка »